Alsiad ATV’deydi

Yerel Basın
ATV-Alanya - 13 Haziran 2013 Perşembe
Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mevlüt Görücü, ALTSO Seçimleri’ni kazanan Mehmet Şahin ve ekibinin seçimden önce verdikleri vaat ve sözlerin takipçisi olacaklarını söyledi. Dün akşam ATV’de yayınlanan Haber Masası Programı’nın konuğu ALSİAD Yöneticileri’ydi.

ATV’de yayınlanan ve ATV Haber Müdürü Ahmet Tunç’un sunduğu Haber Masası Programı’nın dün akşamki konuğu ALSİAD Başkanı Mevlüt Görücü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Turhan’dı. Program ALSİAD Dernek Binası’ndan canlı olarak yayınlandı. Alanya ile ilgili birçok konunun gündeme geldiği programda Gezi Parkı Eylemleri’ni değerlendiren ALSİAD Başkanı Mevlüt Görücü, Alanya’da şu ana kadar yaklaşık 70 bin rezervasyon iptali yaşandığını, emlak ve inşaat sektörünün de zarar gördüğünü söyledi.
Geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan ALTSO Organ Seçimleri’ni de değerlendiren Görücü, seçim sürecinin Alanya’ya yakıştığını dile getirdi. Seçimi kazanan Mehmet Şahin ve ekibine başarılar dileyen görücü, ALSİAD olarak, seçim öncesi verilen vaat ve sözlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

ALSİAD Başkanı Mevlüt Görücü, “Siz Şahin’in mi Tuna’nın mı yanında oldunuz. Kimi desteklediniz” şeklindeki soruya ise, “ALSİAD, seçimler öncesinde tarafsız olma kararı aldı” diye yanıt verdi.

Aynı zamanda inşaat mühendisi olan ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Turhan ise Alanya’da emlak ve inşaat sektörünün durumunu değerlendirdi. Alanya’da yapılan inşaatların çok kaliteli olduğuna dikkat çeken Turhan, sektörün en önemli sorununun ise Tapu Sicil Müdürlüğü’nde yaşanan personel sorunu olduğunu söyledi.

Comments are closed.