ALSİAD BAKAN MEVLÜT ÇAVUŞOLU`NU ZİYARET ETTİ

Bizden Haberler, Yerel Basın, Yerel Haberler
01 Aralık 2014 Pazartesi

Alanya Sanayici İşadamlarından Bakana ziyaret;

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ALSİAD – Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ATSO, ALTSO grubuyla birlikte Dışişleri Bakanlığı makamında kabul etti.

ALSİAD Başkanı A.Kadir Turhan, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Mahmut Köse ve Akın Tabaklar ile birlikte oldukları Alanya heyetiyle Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na ‘Hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Mevlüt Çavuşoğlu’nun göreve başlamasının ardından çok yoğun bir program içerisine girdiğini kaydeden Turhan, Alanya Sanayici ve İşadamlarının selam ve hayırlı olsun dileklerini iletip,  Alanya ekonomisinin büyümesi, tüm işadamlarının ulusal ve uluslararası pazarlardan aldığı payın artırılmasına katkı sağlamaya çalıştıklarını, Alanya tanıtımının daha iyi yapılması için Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının fikirlerini desteklediklerini,  Alanya_Üniversitesi kurulmasına çok önem verdiklerini, Alanya Havalimanının daha çok gelişmesi, Alanya Güzelbağ mahallesinde  kurulması planlanan Alanya Organize Sanayisinin oluşması için  çalıştıklarını, bu konuda bakanımızdan destekler beklediklerini belirtti.

Alanya heyetine Alanya ve bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Mevlüt Çavuşoğlu ise Alanya’nın hedeflere ulaşması anlamında sanayicilere büyük görevler düştüğünü söyledi. Alanya’ya ve bölgeye çok sayıda proje ve yatırım yaptıklarını kaydeden Çavuşoğlu, her zaman Alanya’nın emrinde olduğunu belirtti. Alanya’daki her türlü projenin takipçisi olduğunu dile getiren  Çavuşoğlu; “Şu an yurt içi ve yurt dışı programlarım nedeniyle çok yoğunum. Ama fırsat buldukça hemşehrilerimle ilgileniyorum. Bugün de buraya gelerek beni ziyaret eden bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Alanya-Gazipaşa Havalimanı pistini uzattıklarını kaydeden Çavuşoğlu, “Artık her türlü uçak rahat iniş kalkış yapabilecek. Ayrıca eğitim çalışmalarımız da devam ediyor. Bu kapsamda Antalya Üniversitesi kuruluyor. Alanya’ya da bir Alanya Devlet Üniversitesi kurmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

IMG-20141128-WA0204 IMAG0173 IMG-20141128-WA0013 IMG-20141129-WA0008 IMG-20141128-WA0004

Comments are closed.