ORTAK GÖRÜŞ

Bizden Haberler, Populer
20 Temmuz 2016 Çarşamba

ALSİAD; Demokrasiyi savunuyor, geleceğimize sahip çıkıyoruz.

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) olarak, 15 Temmuz gecesi Milletimizin iradesine karşı düzenlenen ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu girişimi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde halkımızın iradesi üzerinde bir güç olmadığına tüm benliğimizle inanıyoruz. Demokrasiye sahip çıkma uğrunda mücadele veren tüm kurumlar ve devlet adamlarımızla beraber kararlılıkla mücadele edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Yaşanan bu olay bir kez daha demokratik ve parlamenter sistemin önemini ortaya koymuştur. Türkiye demokrasisi çoğunluk baskısından ve hukuk devletinin yozlaşmasından bu güne kadar zor süreçler geçirmiştir. Gelecek için umudun demokraside olduğunu bilmeli ve bu bilinçle hareket etmeliyiz.

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.

Bu yaşanan darbe girişiminde halk iradesi kazanmış ve darbeciler kaybetmiştir. Bundan sonraki süreç yaşadığımız darbe girişimi kadar önemlidir. Halkımızın kamplaşmaması, hukuktan ayrılarak kardeş kavgasına girmemesi en büyük temennimizdir. Soruşturmalar sırasında da evrensel temel hak ve hukuk, adalet ilkelerine riayet edilmelidir.

Daha fazla demokrasiyi içselleştirerek, daha fazla hukuka sarılarak bu sıkıntılı günleri aşacak, Cumhuriyete ve demokrasiye inancımızı sonuna kadar kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Saygılarımızla,

Comments are closed.