ADAYLAR ALSİAD DA SINAV VERDİ

Bizden Haberler
06 Mayıs 2014 Salı

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Alanya Belediye Başkan adayı Adem Murat YÜCEL ve ardından Cumhuriyet Halk Partisi Alanya belediye Başkan adayı şefik TÜRKTAŞ Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) üyelerini dernek merkezinde ziyaret etti.

İlk olarak MHP adayı Adem Murat YÜCEL ALSİAD üyeleri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Yönetim alanımızda bulunan en ücra mahalledeki vatandaşla iletişim halinde olan, ihtiyaç ve sorunlardan haberdar olan, vatandaşımızın memnuniyetini ve hayat kalitesini yükseltmesini ilke edinen hizmet birimlerini kuracağız ve Alanya`nın tümünü kucaklayan, herkese eşit ve adaletle hizmet eden bir anlayış benimseyip halkımıza hizmet edeceğiz dedi.

Ardından ALSİAD üyelerini CHP adayı Şefik TÜRKTAŞ ziyaret etti. CHP adayı, öncelikle Alanyamızın ticaret hayatına yön veren değerli işadamları ile bir arada olduğu için çok memnun olduğunu dile getirerek, işadamları ile her zaman dirsek temasında olacağız dedi. Ben yaptım güzel oldu mantığı rafa kalkıyor, Proje Demokrasisi geliyor. Bugünümüze sahip çıkıp geleceğimizi planlıyoruz. Turizm den tarıma, sağlıktan eğitime ve bir çok alanda projelerimizle vatandaşımıza hizmet için göreve hazırız dedi.

ALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı A.Kadir TURHAN ise; Ülkemiz ve yaşadığımız şehrimiz adına son derece önem arz eden yerel seçimler arifesinde parti adayları ile üyelerimizi buluşturmak istedik. Bunu istememizdeki amaç, bizler işadamları olarak bir anlamda Alanya`nın ticari hayatına yön veren insanlarız.

Ama aynı zamanda hepimiz bu toplumun bireyleriyiz. Birey olarak da fikirlerimizi, görüşlerimizi ve tespitlerimizi yapıp bunları hizmet için göreve gelecek olan adaya bildirmeli ve takibini yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Yerel yönetim nedir? Ne yapar? Yasalarla belirlenmiş görevlere, yetkilere, bütçe ve personele sahip, üstlendiği hizmetler için çalışan merkez yönetimi ile ilişkilerinde merkezden yararlanarak kamu hizmeti yapmaktır. İşte yerelde en belirgin hatlarıyla yapılması gereken ortadadır. Yani belediyecilik adına kamu hizmeti sorunsuz yapılmalıdır. Ama hala bu sorunlar her dönem devam etmektedir.

1- Mahalli yönetim anlamında (Özellikle belde belediyeleri devredeyken) otorite boşluğu, çifte standart uygulamaları yaşanmaktaydı. Otorite boşluğu ortadan kaldırılarak, partili – partisiz, zengin-fakir, güçlü güçsüz ayrımı yapılmadan hizmetlerde adalet prensibinden uzaklaşmamak gerekmektedir.

2- Belediye çalışanları yetkilerini ve sorumluluklarını bilecek, parti yöneticileri ve meclis üyeleri çalışanlara talimat verir durumdan çıkıp birim yetkilileri sorumlulukları ölçüsünde kullanması gerektiğini düşünüyoruz.

3- Şehrimiz turizm şehri olduğu için yapılan inşaatlarda oluşabilen kazaları önleyici tedbirlerin alınması için Belediye önderlik yapmalıdır.

4- Alanyanın yurt içi ve yurt dışı tanıtımı Belediye öncülüğünde ilgili kurumların katılımı ile profesyonel ekiplerce yaptırılmalıdır.

5- Turizm bölgelerinde, turizm sezonu içerisinde görüntü ve gürültü kirliliği yaratarak halkı ve turistleri rahatsız edecek inşaat çalışmaları engellenmelidir.

6- Şehirdeki kavşaklarda sinyalizasyon hataları vardır. Özellikle çevre yolunda bazen 75- 90 sn beklemeler olmaktadır. Yeşil dalga uygulamasına geçmek için nasıl bir çalışma yapılmaktadır.

7- İçme suyu numuneleri analizi ve bu numunelerin halka sürekli duyurularak halkın sağlıklı ve temiz su içmesi için çalışmalar yapılabileceği,

8- Belediyece yapılan ihalelerin halkın ve basının önünde daha şeffaf yapılabileceği,

9- Alanya yı simgeleyen eserlerin ve damlataş – keykubat plajlarının gece aydınlatması yapılarak buradaki güvenliğin üst düzeye çıkarılabileceği,

10- Otellerin arıtma tesislerinin etrafa kötü koku yayması önlenmeli, şehir içinde kalan Alanya arıtması ile ne düşünüldüğü konusunda nasıl bir çalışma yapıldığı,

11- Katı atık çöp sorunu ile ilgili neler yapıldığı ve yapılacağı,

12- Otopark ihtiyacı için alınan önlemleri, araç parkında alınan ücretler ile ilgili iyileştirme yapılıp yapılmayacağı konusu,

13- Yeşil alanlar ve rekreasyon alanları ile ilgili Orman bakanlığı ve hazine ile işbirliği yapılarak daha büyük yeşil alanlar yapılabilir mi?

14- Yetersiz kalan Alanya derin deşarz hattı ile ilgili yapacaklarınız nelerdir.

15- Çığırtkanlık ve hanutçuluğu önlemek için neler yapıldığı?

Alanya ile ilgili bunlar gibi birçok sorun sırlayabiliriz. Toplum olarak beklentimiz insana değer verilmesi ve bunun getirisi olarak da en iyi hizmeti almaktır.

Açık ve şeffaf, kent rantlarının olmadığı bir belediyecilik ve temiz bir yönetim istiyoruz, Maalesef günümüzün sorunu güven. Toplumda güven sağlanmalıdır.

Size ve ekibinize önümüzdeki yerel seçimlerde başarılar diler, Seçimlerin ülkemiz ve ilçemiz adına hayırlı olmasını dilerim dedi.

 

 

 

Comments are closed.