ALSİAD TEMSİLCİLERİ İŞ DÜNYASIYLA BULUŞTU

Yerel Basın
28 Nisan 2014 Pazartesi

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD ) ın üyesi olduğu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED 10. Olağan Genel Kurulu İstanbul Park Bosphorus Otel de gerçekleştirildi. Aynı gün, TÜRKONFED, Avrupa KOBİ Birliği (UAEPME) üyeliği resmi imzaları atıldı.

            ALSİAD`ı temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı A.Kadir TURHAN, Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz YELKEN ve Akın TABAKLAR`ın katıldığı Genel Kurul ile ilgili açıklama yapan Başkan A.Kadir TURHAN, Bu yıl ki Genel Kurul iş dünyası için son derece önem taşımaktaydı. 10 yıl önce, 5 bölgesel, 1 sektörel Federasyon ve 61 dernekle kurulan Konfederasyonumuz bugün, 20 federasyon ve 141 derneğe ulaşmıştır.  Bu büyüme süreci sadece rakamlardan ibaret değildir. Bizlerin sesi olan Konfederasyon  temsilcilerimiz gerek gündemdeki konulara yaklaşımı, gerekse yıllardır inançla ve kararlılıkla hayata geçirilen çalışmalar sonucunda, komuoyunda ve karar  mercilerinde fikirlerine önem verilen bir kuruluş olmayı da başarmıştır. Üyesi olduğumuz Konfederasyonumuz TÜRKONFED, kuruluşundan buyana taviz vermeden gönüllülük, bağımsızlık şeffaflık ilkeleriyle; kurumlara ve kişilere değil, konulara ve görüşlere taraf olma anlayışıyla bugünlere gelmiştir. Bu gücünü de güçlü Türkiye için çalışan bünyesindeki her siyasi görüşten ve inançtan olan iş insanlarından yani üyelerinden almıştır.

TÜRKONFED`in tarafsız olduğu konuların yanında taraf olduğu da vardır. Örneğin AB tam üyeliği… AB iş dünyasının en etkili kuruluşu olan Avrupa KOBİ Birliği ile temaslarını aralıksız devam ettirmiştir. Bu çabalar çerçevesinde Konfederasyonumuz, Avrupa KOBİ`lerinin sesi olan, Avrupa KOBİ Birliği (UAEPME) nin üyesi olmayı başarmıştır. AB KOBİ`ler için önce “küçüğü düşün” ilkesini benimsedi ve bu ilkeyi AB KOBİ senedi`nin temel ilkesi olarak kabul etti. TÜRKONFED`in girişimleri sayesinde yeni Türk Ticaret Kanunu`na bu yönde bir madde eklenmiştir. “ Önce küçüğü düşün” ilkesini Türkiye 2011 yılında benimsedi ve Türkiye KOBİ strateji ve eylem planı`nda bir dizi düzenlemeye yer verdi. ALSİAD Başkanı Turhan, sözlerini şu şekilde noktaladı. Bizler de bölgemizin işadamları olarak bölge federasyonumuz Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) ile ortak çalışmalarda bulunup, toplu hareketle bölgesel kalkınmada desteklerimizi göstermekteyiz.
20140426_113047 20140426_145829 20140426_100634

 

Comments are closed.