ALANYA SGK MÜDÜRÜ ALSİAD`I ZİYARET ETTİ

Bizden Haberler, Yerel Basın
08 Temmuz 2014 Salı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürlüğü görevine getirilen Halil Murat Uyar, Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (ALSİAD) ziyaret etti. Ziyarette ALSİAD Başkanı Kadir Turhan’a yeni SGK binasının ihale sürecinin devam ettiğini söyleyen Uyar, temennisinin yeni hizmet binasının kısa sürede Alanya’ya hizmet vermesi olduğunu söyledi.

Kendilerinin gelip geçici olduğunu ancak Alanya’nın kalıcı olduğunu dile getiren Uyar, “İyi niyetli yola çıktık. Sizlerin de desteğiyle başarılı olacağız. Amacımız hizmet, amacımız kayıt dışı istihdamın önüne geçerek ülke ekonomisi için iyi şeyler yapmak” dedi. Vatandaş odaklı çalıştıklarını dile getiren Uyar, kamu kurumlarının görevinin hizmet olduğunu sözlerine ekledi.

ALSAİD Başkanı Kadir Turhan ise Uyar’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi. ALSİAD olarak SGK’ya gereken desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden Turhan, “Alanya ekonomisi ve nüfusuyla bir il potansiyeline sahip. Turizm, inşaat ve tarımın ülke ekonomisine önemli girdiler sağlıyor. Ticari potansiyeli büyük ilçemizde Alanya halkının hak ettiği hizmeti alması için geçtiğimiz yıllarda Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) mecliste görev aldığımızda SGK ofisinin açılmasına ALTSO olarak önemli destek vermiştik. Şimdi burası da yetmiyor. Yeni bir hizmet binası yapılıyor. Bu hizmeti Alanya’ya kazandıranlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Comments are closed.