ALSİAD ve adaylar

Yerel Basın, Yerel Haberler
yenialanya - 15 Mart 2014 Cumartesi
Alanya ticaretine yön veren ALSİAD üyeleri, 30 Mart yerel seçimleri öncesi CHP’li Türktaş ile MHP’li Yücel’i misafir etti.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya Belediye Başkan Adayı Şefik Türktaş, Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) üyelerini dernek merkezinde ziyaret etti. İlk olarak MHP Adayı Yücel, ALSİAD üyeleri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Yücel, “Yönetim alanımızda bulunan en ücra mahalledeki vatandaşla iletişim halinde olan, ihtiyaç ve sorunlardan haberdar olan, vatandaşımızın memnuniyetini ve hayat kalitesini yükseltmesini ilke edinen hizmet birimlerini kuracağız ve Alanya’nın tümünü kucaklayan, herkese eşit ve adaletle hizmet eden bir anlayış benimseyip halkımıza hizmet edeceğiz” dedi.
‘VATANDAŞA HİZMETE HAZIRIZ’
Yücel’in ardından ALSİAD üyelerini bu kez CHP Adayı Şefik Türktaş ziyaret etti. Türktaş, öncelikle Alanya’nın ticaret hayatına yön veren işadamları ile bir arada olduğu için çok memnun olduğunu dile getirerek, işadamları ile her zaman dirsek temasında olacaklarını vurguladı. ‘Ben yaptım oldu’ mantığını rafa kaldıracaklarını, proje demokrasisi anlayışını getireceklerini belirten Türktaş, “Bizler bugünümüze sahip çıkıp geleceğimizi planlıyoruz. Turizmden tarıma, sağlıktan eğitime birçok alanda projelerimizle vatandaşımıza hizmet için göreve hazırız” mesajı verdi.
‘AMACIMIZ ADAYLARI DİNLEMEK’
ALSİAD Başkanı Abdulkadir Turhan ise amaçlarının, Alanya adına son derece önem arz eden yerel seçim arifesinde adayları ALSİAD üyeleri ile buluşturmak olduğunu kaydetti. Turhan, “Bunu istememizdeki amaç, bizler işadamları olarak bir anlamda Alanya’nın ticari hayatına yön veren insanlarız. Ama aynı zamanda hepimiz bu toplumun bireyleriyiz. Birey olarak da fikirlerimizi, görüşlerimizi ve tespitlerimizi yapıp bunları hizmet için göreve gelecek olan adaya bildirmemiz ve takibini yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Merak ettiğimiz soruları sorduk, tatmin edici yanıtlar aldık. Bizleri kırmayan hem Sayın Yücel’e hem de Sayın Türktaş’a teşekkür ederiz” dedi.

Comments are closed.