ALSİAD`TAN SGK TEŞVİKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bizden Haberler, Yerel Basın
08 Nisan 2016 Cuma

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) üyelerine SGK teşvikleri konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

ALSİAD Dernek merkezinde düzenlenen toplantıya Alanya Sosyal Güvenlik Merkez müdürü Halil Murat UYAR konuk konuşmacı olarak katılarak ALSİAD üyelerine ve muhasebe müdürlerine sunum yaptı.

Asgari ücret desteği, İGS desteği hesaplama, işverene yönelik sigorta teşvik uygulamaları, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin desteklenmesi ve yapılandırma işlemlerinin işverenlere avantajları başlıklı tüm güncel bilgilerin paylaşıldı toplantıda UYAR, işverenin yapması gereken yasalara uymak olmalı, kazançlı çıkan siz olacaksınız dedi.

ALSİAD başkanı Akın TABAKLAR yaptığı açıklamada, şirketlerde çalışanların özellikle SGK teşvikleri konusunda yeterince bilgi sahibi olmaması nedeniyle işverenler hak ettikleri teşvikleri kullanamıyor. Bazen de bilgi eksikliğinden kaynaklanan yanlış uygulamalar ile hem geriye dönük yararlandığı tüm indirimleri yasal faizi ile ödüyor hem de idari para cezası ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu tür toplantıları düzenleme amacımız, üyelerimizi bilgilendirmek ve şirketlerinin yararına olacak en doğru ve güncel bilgileri almaları ve varsa eksik yapan biran önce bu doğrultuda şirket içinde çalışmaya gidilmesidir.

Aynı akşam toplantı bitiminde Alanya SGK müdürü Halil Murat UYAR`a ALSİAD şeref üyeliği beratı takdim edildi.

20160408_204805 20160408_204814

Comments are closed.