ALSİAD ve SKAL Alanya Turizmini değerlendirdi

Bizden Haberler, Yerel Basın
07 Nisan 2016 Perşembe

(Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği) ALSİAD`a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Alanya SKAL (Dünya Turizm Profesyonelleri kulübü) yönetim kurulu Başkanı Mehmet NEDANLI, yönetim kurulu üyeleri Selim SOYLU ve Hüseyin Gümrükçüler ALSİAD Dernek merkezinde ALSİAD Başkan Akın TABAKLAR ve yönetimi ile bir araya geldi.

Alanya SKAL Kulübü başkanı Mehmet NEDANLI, ALSİAD`ın yeni yönetimini kutluyor ve başarılar diliyorum. ALSİAD`ın Alanya için uğraş verdiğini basından takip ediyor ve bu konuda kendilerini tebrik ediyorum. Bizler Sivil toplum Örgütleri olarak birlik içinde bölgemize nasıl yararlı oluruz düşüncesinde toplamalı ve harekete geçmeliyiz dedi.

ALSİAD başkanı Akın TABAKLAR, SKAL yönetiminin ziyaretlerinden dolayı son derece memnun olduk. Derneğimiz tüm sivil toplum kuruluşlarına açık ve uyum içinde Alanya`mız için çalışmaya hazırız. Her gün basına yansıyan ve ticaret hayatımızda da konuşulan konu Alanya turizmi. Bizler işadamları olarak turizm profesyonelleri ile fikir alış verişinde bulunup mevcut durumu değerlendiriyor ve çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Tabi bu durumun kısa vadede çözülmesi beklenemez. Hep söylediğimiz gibi karamsar olmamakla birlikte büyük fotoğrafı görmeli ve çalışmalarımızı buna göre yapmalıyız. Daha önceki açıklamalarımızda da dile getirdiğimiz gibi yerli turizme yönelik çalışmalara acil önem verilmeli ve harekete geçilmeli dedi.

 

Comments are closed.