BAKSİFED YÖNETİMİ MANAVGAT`TA TOPLANDI

Populer
24 Aralık 2015 Perşembe

Alanya Sanayi ve İş Adamları Derneği ( ALSİAD ) ın kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olduğu Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu ( BAKSİFED ) yönetim Kurulu, ( Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği, Antalya Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği, Antalya İş Kadınları Derneği, Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği, Isparta Sanayici ve İş Adamları Derneği) Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) ev sahipliğinde toplandı.

ALSİAD`ı temsilen Yönetim Kurulu üyesi Sn. Akın TABAKLAR`ın katıldığı toplantı öncesince protokol ziyaretleri gerçekleştirildi. Manavgat Kaymakamı Sn. Nazmi GÜNLÜ, Manavgat Belediye Başkanı Sn. Şükrü SÖZEN ve MATSO Başkanı Sn. Ahmet BOZTAŞ ziyaret edildi. Manavgat Kaymakamı Nazmi GÜNLÜ ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen`e BAKSİFED ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Kaymakam ve Belediye Başkanı BAKSİFED`e çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Konuyla ilgili açıklama yapan MASİAD Başkanı Turgay Akar; BAKSİFED, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ( BAKA ) sınırları içerisinde ( Antalya, Isparta, Burdur) yer alan iş adamları derneklerinin kendi aralarındaki iletişimi, dayanışmayı artırmak, ticari hayatlarına katkı sunmak, yörelerin kalkınmasına ve sosyo- kültürel yapısına destek vermek amacıyla kurulmuştur. BAKSİFED; Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ( TÜRKONFED ) çatısı altında bulunan bir federasyondur.

MASİAD dernek merkezinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, bundan sonraki dönemlerde her yörenin özelliklerine ilişkin toplantıların yapılması gerektiği ve toplantıların 45 günde bir yönetim kurulu üyelerinden herhangi birinin misafiri olarak yapılması gerektiği kararı alındı. Bu durum iş adamları derneklerinin kendi aralarındaki iletişim ve üyeleri arasındaki işbirliğini artırarak bir sinerjiye dönüşeceği noktasında vurgu yapıldı. Ayrıca TÜRKONFED tarafından organize edilen toplantı ve çalıştaylara toplu şekilde bölgemizi temsilen katılım sağlanması kararı alındı. BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu; MASİAD Başkanı Turgay Akar`a ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. MASİAD Başkanı Turgay Akar da, dayanışmamızı ve işbirliğimizi artıracak olan bu toplantıların yöremize ve üyelerimize katkı sağlayacağını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Comments are closed.