SİVİL TOPLUM VE KATILIM KÜLTÜRÜ TARTIŞILDI

26 Ekim 2015 Pazartesi

Alanya Sanayici ve İş Adamları (ALSİAD) ın üyesi olduğu TÜRKONFED ve Freidrich Naumann Vakfı işbirliği ile 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Alanya’da düzenlenen toplantıya TÜRKONFED üyesi 13 federasyonun genel sekreteri ve temsilcisi katıldı.

 

Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ALSİAD) Genel Sekreterliğinin de  yer aldığı toplantının katılımcıları, teorik ve pratik düzeyde “İç ve Dış İletişim” konusunda yeteneklerini geliştirme fırsatı yakaladı.

 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Freidrich Naumann Vakfı (FNF) işbirliğinde, Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ALSİAD) evsahipliğinde, 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında, sivil toplum yapılanması ve katılım kültürünü geliştirme toplantısı düzenlendi.

Alanya’da gerçekleştirilen toplantıya TÜRKONFED üyesi 13 federasyonun genel sekreteri ve temsilcileri katıldı.

 

Dünyada sivil toplum faaliyetleri konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan FNF Türkiye

Program Direktörü Belma Bağdat, TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu, TÜRKONFED Genel Sekreter Yardımcıları Betül Çelikkaleli, Emre Tamer ile TÜRKONFED AB ve UEABME Temsilcisi Dilek Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda “İç ve Dış İletişim Eğitimi” de verildi.

 

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği toplantıda, katkılarından dolayı ALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Turhan’a TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Üç gün süren toplantılarda aynı zamanda TÜRKONFED’in “sektörel ve bölgesel yapılanması”, “Avrupa’da TÜRKONFED” ve etkinliği de ele alındı. Sivil toplum kuruluşlarının organizasyon yeteneklerinin nasıl geliştirileceği, kısa ve uzun vadede iş planlarının ele alınma modelleri, stratejik planlama, kurumsal kimlik ve medya iletişimi konularında uzman konuşmacılar tarafından katılımcılara eğitim verildi. Teorik eğitimlerin yanı sıra katılımcılar, atölye çalışmaları ile ekip-takım çalışması, sinerji yaratma ve sunum teknikleri üzerine de yeteneklerini geliştirme fırsatı yakaladı.

 

Toplantı sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Toplantılar 2016 yılı içinde farklı konu ve konuşmacılar ile yeni eğitim temaları üzerinden devam edecek.

 

Toplantıya katılan TÜRKONFED federasyonları: BAKSİFED, BASİFED, ÇUKUROVA SİFED, DASİFED, DOGUSİFED, FIRATSİFED, GESİFED, GÜNSİFED, GÜNMARSİFED, İÇASİFED, MARSİFED, ORSİFED, SEDEFED…

Comments are closed.