ALSİAD Yönetimi Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin GÜNEY`i ziyaret etti

Bizden Haberler
17 Mart 2016 Perşembe

 

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği ( ALSİAD) Yönetim Kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin GÜNEY`i ziyaret etti.

ALSİAD yönetiminin Güney`e yaptıkları ziyarette başkan Akın TABAKLAR, ALSİAD`ın çalışmaları hakkında bilgi vererek, özelikle yerli turisti Alanya`ya çekme konusunda çalışmalarımız yoğun bir şekilde davam ediyor. Sezonu daha az kayıpla hatta sıfır kayıpla kapatmamız açısından yerli turistin özellikle bu yıl ve önümüzdeki yıllarda Alanya`ya kazandırılması gerekiyor. Bizler İşadamları derneği olarak kendi bağlantılarımızı kullanarak bu yönde bir çalışma başlattık. Diğer şehirlerdeki Sanayi ve İşadamları Dernekleri (SİAD) lar ile iletişime geçerek, Alanya`nın tanıtımını yapılarak potansiyel yerli turisti Alanya`ya çekmeye çalışıyoruz.

Türkiye genelindeki şehirlerden Alanya`ya ulaşımın daha kolay ve rahat olması açısından, Antalya havaalanından direk servis hattı olması düşüncemizi paylaşmıştık. Bu konuda, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile önümüzdeki günlerde görüşmelerimiz olacak.  Tabi önceliğimiz, Gazipaşa Havaalanına daha fazla şehirden uçuş yapılması. Bu konuda da ALTAV ile ortak çalışmalar içindeyiz ve en kısa sürede sonuçlandırmayı umuyoruz dedi.

Büyükşehir Alanya koordinatörü Hüseyin GÜNEY, ALSİAD Yönetimin ziyaretinde dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, hepimiz Alanyamız için çalışıyoruz. Bizde sorumluluklarımızı biliyor ve halihazırda devam eden ve yeni projelerimizi bitirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Caddelerin alt ve üst yapı çalışmaları, kanalizasyon ve buna bağlı olarak çevresel sorunlar yaşanmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi. Bunun yanında Güney, otogar projesi, Alanya spor tesisi gibi üç yıl içinde yapılacak projeleri anlattı.

 

Comments are closed.